?

Log in

No account? Create an account
Я знаю чому націоналістам ТАК погано. - УКРАЇНСЬКИЙ РАЦІОНАЛЬНИЙ НАЦІОНАЛІЗМ [entries|archive|friends|userinfo]
УКРАЇНСЬКИЙ РАЦІОНАЛЬНИЙ НАЦІОНАЛІЗМ

Хто Ми - раціональні націоналісти
Архів Спільноти: читати тут

Links
[Links:| 1. ПЕРЕКЛАДАЧ УКРАЇНСЬКА-ENGLISH-РУССKИЙ 2. ВСІ БЛОГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ДОПИСИ ЗА СЬОГОДНІ 3. Найбільша в світі бібліотека з історії України 4. Бібліотека різними мовами бл 900 книг 5. ВИБРАНІ ДОКУМЕНТИ ТА КНИГИ 6. Бригада.UA 7. УКРІНФОРМ- ЄДИНИЙ ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ІНФОРМ РЕСУРС У КРАЮ ]

Я знаю чому націоналістам ТАК погано. [березень. 10-е, 2007ΨΨ05:52 pm]
Український Раціональний Націоналізм

ukr_nationalism

[v_zajets]
Навіяно оцим:
http://guzj.livejournal.com/11699.html#cutid1
http://guzj.livejournal.com/11218.html


Власне, хочу допомогти "правим друзям" (стійка ідіома щодо ідейних супротивників) зрозуміти чому ж вони у такій жопі. Бо без сторонньої та непроханої допомоги вони не розберуться.

Український націоналізм втратив свою прогресивну сутність не за один день. Цей процес розтягнувся в часі між 1991 та 2004 роками.
Під час помаранчевої революції стало ясно, що ідея національної держави перемогла ностальгію за СРСР. Навіть, південно-східний сепаратизм мислив себе в термінах національної держави, а не як відмова від суверенітету.
Насправді, унікальність становлення нації та держав в сучасній Україні та нестандартна логіка українського націоналізму грунтується на подвійному статусі УРСР в самій структурі Радянського Союзу. Україна була водночас і колонією, і частиною метрополії. В 1991 році на базі автономії "УРСР" утворюється національна держава. Звісно с перших же днів вона зберігає залежність від "гарантів" процесу "суверенізації" РФ та США. Всі 90-ті Україна залишається пасивним і підлеглим учасником міжнародної політики та міжнародного поділу праці. Саме в цей час новонароджена буржуазія починає використовувати "націоналістичний" (незалежницький) та "комуністичний" (націоналістичний "радянський") ідеологічні і міфологічні (а значить, значною мірою брехливі) конструкти для організації політичної системи. Насправді, при збереженні контролю за владою самій буржуазії було нічого сказати масам. А маси у цей час переживали біль та приниження первісного накопичення капіталу. Вони відчували ненависть і хотіли поясненнь. Націоналізм "український" та "радянський" давав можливість зосередитися на уявному ворогу зі Сходу чи Заходу, а не бачити його у своїй хаті. Адже і "Нацики" і "коммуняки" самі були добре інтегровані до капіталістичної системи.

Власне, український націоналізм (незалежницького чи москофільного) розливу стає ідеєю, що цементує класи і переносить реальну соціальну боротьбу у театр ілюзорної боротьби за ідентичність. Місцеві буржуазно-бюрократичні еліти підпорядковують собі трудящих. І ніби-то демократичні, народні та соціальні ідеології "нац-демів" та "комуністів" стають тими новими кайданами, які капітал одягає на розум робітничого класу. Хоча, звісно, критика капіталізму притаманна навіть кастрованій КПУ і не раціональне у "правих" (бо вони ніколи не були здатні пояснити собі сенс своїх дій), але прогресивне бажання створити українську націю відігравало корисну роль у формуванні суспільної свідомості.
Приблизно 2000-го року українська економіка перестає валитися у безодню. В кількох галузях встановлюються могутні монополії. Україна стає слабким імперіалізмом. Тепер національна держава стає інструментом для того, щоб український капітал міг інтегруватися до світової економіки. Вона і до того служила глобалізації. Але як це заведено у часи неоколоніалізму, більше обслуговувала інтереси іноземного капіталу.
Кучмагейт продемонстрував, що, насправді, Захід непокоїть моральний та політичний клімат ЗРОСТАЮЧОЇ економіки та української буржуазії. Із цього моменту українська держава перейшла від напівколоніальної до інших форм політичної та економічної залежності.
Буржуа з"явилося що сказати Ющенко поховав "правих", а Янукович "лівих" тепер обидві сили виступають під знаменем патріотизму. І "лівим" і "правим" скоро просто не залишиться місця в цій політичній системі. Націоналізму (номальному, а не расистському) тут стане особливо погано. Бо йому або доведеться стати додатком до "патріотичного" капіталу, або зійти на пси.
Власне, традиційні праві зараз переживають найглибшу кризу за весь час свого існування. Бо замість них і на їхньому місці зараз з"являються організації нацистського та расистського гатунку. Вони не виходять із позитивного ідеалу національної держави - їхній соціальний суб"єкт ширше. Раса не тотожна "українству" вона ширше від нього. Тож в ім"я раси можна і пожертвувати нацією. Нове покоління ультраправих є більш антинаціональним, ніж, навіть, ліваки, що апелюють (плюючись про себе) до громадянської (політичної) нації, як реальності. Нацизм дає можливість інтегрувати російський та український супрематизм в одну силу. Зрозуміло, що російський гітлеризм значно сильніше українського і молодший партнер тут визначений.
Тож конфлікт між нацистами та націоналістами запрограмований. І якщо націоналісти не "ввіб"ють нацистів у асфальт", то це зроблять з ними нацисти. Не вийшло в цьому році. Значить, вони розчавлять "справжніх" у наступному.
Власне, у українського націоналізму не має жодного варіанту "правого" майбутнього. Вони або мають стати войовничими республіканцями, або капітулювати і самим стати до лав захисників "чистоти раси". Тобто зайняти позицію ворожу до нації та української держави. НАСПРАВДІ ВОРОЖУ. Бо расизм діє не як інтеграційна теорія. Він виключає громадян за ознакою раси. Фраза Василюка про Уїтні Хьюстон, Кувалдіна та Гайтану - перший дзвіночок. Двох цілком інтегрованих до суспільства афроукраїнців людина, що співпрацює із націоналістичними організаціями СВІДОМО СТАВИТЬ разом із американкою. Наступним кроком має стати визнання Широпаєва (автора віршиків про Крокодила, Кандопогу) і інших російських язичницьких маразматиків "братами", з "оговорочкамі".

ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: alex_glbr
2007-03-10 09:32 pm (UTC)
що ідея національної держави перемогла ностальгію за СРСР. Навіть, південно-східний сепаратизм мислив себе в термінах національної держави, а не як відмова від суверенітету.

Та невже?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: galletta
2007-03-11 10:41 am (UTC)
А, що - ні?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: xyu
2007-03-12 03:37 am (UTC)
це все заліпуухи, нічого спільного з суттю нашого руху не маючі

нащо аналізувати події, причиною яких було збереження елітою совдепа своїїх позиції після введеня горбачовского непу?

а з національно визволним рухом ця сволоч продовжувала і продовжує 'розбиратися' методами застосованими до Чорновола, Литвиненка, Гонгадзе
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: v_zajets
2007-03-12 04:29 pm (UTC)
Насправді, націоналізм - це ідея СТВОРЕННЯ НАЦІЇ та ДЕРЖАВИ. І те і інше у українців є. Можна берегти те що є. Але що САМЕ треба берегти і від чого варто відмовитися. Жадан правий, коли звинувачує "патріотів" у дизертирстві та небажанні боротися проти власної держави, яка є головним ворогом.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: xyu
2007-03-13 05:19 am (UTC)
не можу погодится шо є

є купа ознак шо то шо є не є аж ніяк ні державою незалежною від москви ні нацією.

ми меньш нація ніж поляки

десь як біларуси (((

це не берегти на мій погляд треба а міняти на краще

;адан має обмежений інтелект харківського зацюканого гуманітарія в доісторичних чорних кросовках і тупих джинсах:) це метиФАРА ;0

ЗГАДКА ПРО Жадана підкреслює хибність ідеї:) пардон мій радикальний чесно-центризм:)))


поборемо і це. :)

я побачу тебе незабаром

(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: v_zajets
2007-03-14 11:08 am (UTC)
Скоро будеш в Києві?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: xyu
2007-03-14 04:23 pm (UTC)
zazvony okleni vona vse znatyme
vona meni dopomogatyme i zustrine
(Відповісти) (Parent) (Thread)
From: politua
2007-03-16 08:15 am (UTC)

Гавный вопрос украинской политики

Гавный вопрос украинской политики - кото кого первым кинет. http://politua.info/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=66
(Відповісти) (Thread)